• Szkolny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego "Poliglota"

• Dnia 20.05.2024 (poniedziałek) o godz. 12:10 (5 lekcja) odbędzie się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego „Poliglota”. Zapraszamy uczniów z klas IV-VI oraz VII-VIII.

Zgłoszenia do piątku 17.05.2024 przyjmuje p. Kamila Lewsza, p. Marlena Kotłowska oraz p. Anna Balewska.

Serdecznie zapraszamy!

Regulamin Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego i Niemieckiego „Poliglota”

I. ZAŁOŻENIA OGÓLNE I CELE KONKURSU

-  Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VI i VII-VIII.

Cele konkursu to:

- Promowanie wśród uczniów postawy odpowiedzialności za proces samodzielnego uczenia się i rozwijania umiejętności językowych,

- Motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego i niemieckiego,

- Stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia stopnia opanowania struktur leksykalno – gramatycznych,

-  Rozwijanie uzdolnień uczniów,

- Podniesienie samooceny uczniów.

II. ZAKRES WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI

Znajomość słownictwa, funkcji językowych, środków językowych, czasów gramatycznych  objętych podstawą programową kształcenia ogólnego w zakresie języka obcego nowożytnego.

III. UCZESTNICTWO W KONKURSIE

Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VI oraz VII-VIII szczególnie zainteresowanych nauką języka angielskiego i niemieckiego.

Uczestnictwo w konkursie należy zgłosić nauczycielowi języka angielskiego lub niemieckiego w terminie do 17.05.2024r.

IV. FORMA I ZAKRES KONKURSU

Konkurs odbędzie się 20.05.2024r.

Konkurs będzie przeprowadzony w formie pisemnej. Test konkursowy będzie składać się z zadań sprawdzających stopień opanowania struktur gramatyczno-leksykalnych oraz funkcji i środków językowych.

V. NAGRODY

Uczniowie, którzy uzyskali pierwsze, drugie lub trzecie miejsce w Konkursie otrzymają dyplom i nagrody.

• Uwaga!!! Konkurs fotograficzny!!!

• Regulamin konkursu fotograficznego

„Bocian w obiektywie”

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Złotowie. Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Akcja „Bocian” w Złotowie”.

Cele konkursu:

Celem konkursu jest uwidocznienie na zdjęciu bociana w różnych sytuacjach, a przez to poznanie jego zachowań i trybu życia oraz:

- Zwiększenie zainteresowania ptakami, a w szczególności bocianem.

- Promowanie i upowszechnianie wiedzy o gatunkach ptaków.

- Inspirowanie twórczości artystycznej dzieci i młodzieży.

- Zachęcanie dzieci do kreatywnego spędzania czasu oraz prezentacji własnych, twórczych pomysłów.

Adresaci konkursu:

Konkurs fotograficzny adresowany jest do uczniów klasa IV – VI.

Wymogi konkursowe:

Warunkiem uczestnictwa w konkursie, zgodnie z jego tematem jest wykonanie fotografii przedstawiającej bociana w różnych sytuacjach (np. w gnieździe, stojącego na łące, lecącego) i dostarczenie fotografii w formacie 13 cm x 18 cm z opisem na odwrocie (imię nazwisko, klasa).

Prace konkursowe należy dostarczyć do pani Anny Zięby do dnia 27.05.2024 r. (poniedziałek). Fotografię należy wykonać samodzielnie. Zdjęcie nie powinno być nigdzie wcześniej prezentowane.

Nagrody:

Laureaci konkursu otrzymają nagrody i dyplomy. Wystawa prac konkursowych odbędzie się podczas obchodów Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej im. Orła Białego
            w Złotowie.

• Spotkanie z Ochotniczą Strażą Pożarną ze Złotowa

• Dzień Strażaka to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni przez przedszkolaków. Nasi strażacy jak co roku bardzo umilili ten dzień naszym uczniom z oddziałów przedszkolnych. Dzieci miały okazję poznać trochę wiedzy na temat działalności ochotniczej straży pożarnej w naszej wsi, działań ratowniczo gaśniczych jakie strażacy przeprowadzają oraz sprzętu który używają. Dzieci miały mozliwość zołożenia specjalnej odzieży którą strażacy zakładają podczas wyjazdów. Największą atrakcją była oczywiście przejażdżka wozem strażackim oraz lanie wody z węża. W ramach podziękowań przedszkolaki wręczyły strażakom laurki i kwiatki oraz zaprezentowały wierszyk. Bardzo dziękujemy za tak mile spędzony czas i mnóstwo atrakcji.

• WIWAT MAJ, 3 MAJ!

• We wtorek 30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta 3 Maja.
            O część artystyczną zadbali uczniowie klas IV-VI oraz „0” pod opieką pani Moniki Sieńskiej i pani Justyny Cieszyńskiej. Za sprawą magicznego chochlika przenieśliśmy się w czasie, by móc zrozumieć, jak istotne dla Polaków było uchwalenie konstytucji 3 maja 1791 roku. Piękną dekorację w barwach narodowych przygotowała pani Anna Ikier.

Ogłoszono również wyniki konkursu przyrodniczego w klasach I-III.

• Szkolny Konkurs Recytatorski

• Z okazji Święta Poezji odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski. Uczniowie mieli okazję zaprezentować wiersze wielu polskich poetów—między innymi Hanny Niewiadomskiej, Juliana Tuwima, Wisławy Szymborskiej czy Marii Konopnickiej.

Oto zwycięzcy w trzech kategoriach:

I m. Tobiasz Wiśniewski

II m.  Norbert Zięba