• Lekkoatletyka

• MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA WMZLA ORAZ LDK

W dniu 28 września 2019r. w Pasłęku odbyły sie Mistrzoswa WMZLA oraz LDK ( Lekkoatletyka dla Kazdego). Naszą szkołę reprezentowali: Marta Miesikowska, Patrycja Jakubowska, Wiktoria Depczyńsk, Zuzanna Krauzewicz, Patrycja Chorągiewska, Julia Nierzwicka, Jan Fafiński i Hubert Muszyński. Niestety powakacyjna forma nie pozwoliła wrócić z przysłowiowym workiem medali ale nasi reprezentanci i tak wypadli bardzo dobrze. Najlepiej zaprezentowali się: Jan Faniński- 5m- skok w dal, 5m 60m ( pierwszy w swoim roczniku), Hubert Muszyński- 6m w biegu na 300m ( drugi w swoim roczniku, Julia Nierzwicka- 6m w biegu na 60m, Marta Miesikowska- 6m zarówno w konkursie pchnięcia kulą, jak i w konkursie rzutu oszczepem. Nsi najmłodsi sprinterzy Jan Fafiński i Hubert muszyński skorzystali z mozliwości wystartowania w stafecie mieszanej 4x100m ( sędziowie wyrazili zgodę na start sztafe złożonych z reprezntantów róznych szkół pod warunkiem, że reprezentują ten sam klub). Po ciekawej walce zdobyli brązowe medale i staneli na trzecim stopniu podium. Gratulacje dla wszystkich zawodników! Wkrótce relacje z kolejnych zawodów!

II spotkanie z lekkoatletyką

W  Szkole Szkole Podstawowej  im. Orła Białego w Złotowie po raz  drugi  odbyła się impreza pt. Spotkanie z lekkoatletyką. 15  marca  na hali  przy szkole  do rywalizacji zgłosiło się 30  zawodników.

Celem zawodów było zachęcenia młodzieży do uprawiania sportu zwłaszcza lekkoatletyki, rywalizacja w sportowym duchu walki, integracja środowiska lokalnego ze szkolą, przedstawienie rywalizacji sportowej jako dobrej  zabawy i rodzinnego spędzania czasu.

Najmłodsi  sportowcy biegli na 30m skakali w dal z miejsca ,rzucali piłką  0.5 kg oraz biegali wokół Sali. Wręczenie nagród przez Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Złotowie p. Justynę Kwiatkowską oraz Prezesa GZ LZS w Lubawie p. Benedykta Czarneckiego. oraz zaproszonych gości.

Każde dziecko otrzymało medal, dyplom oraz kartonik soku. Na zawody zaproszone zostały rodziny dzieci- każde dziecko przybyło z kibicami. Sędziami byli uczniowie klas IV-VI- , wychowawcy klas I-III, dyrektor szkoły, Wychowawcy klas : I- Barbara Aleksandrowicz,II- Elżbieta Lewalska,  III- Aleksandra Balewska.

Sędziowie (młodzi zawodnicy trenujący lekkoatletykę w klubie LKS Lubawa jednocześnie uczniowie SP w Złotowie): Kinga Marszelewska, Patrycja Jakubowska, Paulina Fafińska, Wiktoria Depczyńska, Oliwia Zabłotna.

Serdeczne podziękowania dla Dyrektora Szkoły, wychowawców klas I-III, przewodniczącego GZ LZS w Lubawie, sędziów,  licznie przybyłych rodziców  oraz wszystkich kibiców i oczywiście młodych zawodników za wspaniałą rywalizację i gorący doping.

I miejsce-  Patrycja Chorągiewska  Jan Fafiński
          II miejsce-  Amelia Malinowska  Hubert Muszyński
          III miejsce-  Kinga Golder/ Julia Nierzwicka  Mateusz Gross/ Paweł Junker
           Nagrody: Program Lekkoatletyka dla Każdego-medale i dyplomy. Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Złotowie (sklepik szkolny- opiekun p. Józef Wierzbowski)