• Wizyta w Miejskiej Bibliotece w Lubawie

• Uczniowie klas 0 - II naszej szkoły odwiedzili w dniu 27 marca Miejską Bibliotekę Publiczną im. Teofila Ruczyńskiego w Lubawie. Miłe panie bibliotekarki zapoznały dzieci z działalnością biblioteki. Uczniowie dowiedzieli się jak zostać czytelnikiem, gdzie szukać książki w katalogu i poznali stronę internetową biblioteki. Dzieci zwiedziły oddział dla dzieci i młodzieży oraz wypożyczalnię dla dorosłych. Tutaj zobaczyły mnóstwo książek o Lubawie i okolicy. Wielkie zdziwienie wywołała książka kucharska z przepisami  na dania lubawskie. Najbardziej dzieciom podobały się książki, które same oglądały. Szczególnie te z ilustracjami 3D. Na koniec spotkania dzieci otrzymały zakładki do książek i słodycze. Może niektórzy uczniowie wybiorą się z rodzicami do biblioteki w Lubawie i staną się jej czytelnikami. Jest tam o wiele więcej książek i lektur niż w naszej bibliotece.