• Konkurs Recytatorski oddziałów przedszkolnych

• 19 kwietnia 2024 r. odbył się konkurs recytatorski przeznaczony dla dzieci 3 - 7 letnich. Dla naszych najmłodszych uczestników na pewno było to nie lada wyzwanie wystąpić przed publicznością, staraliśmy się podkreślać, że spotkaliśmy się dla zabawy a nie rywalizacji, a każdy z uczestników dostał dyplom i nagrodę. W klasie "0" nasze zacne jury, w składzie: Pani Monika Sieńska, Pani Monika Rogożyńska oraz Pani Anna Balewska wyłoniły trójkę zwycięzców. Występy przeszły wszelkie nasze oczekiwania, dzieci były świetnie przygotowane, wzbudzały zachwyt wsród publiczności, każdy dostał zasłużoną burzę oklasków.

• II GMINNY SEJMIK EKOLOGICZNY "ZIEMIA vs PLASTIK"

• 23 kwietnia 2024 roku z okazji obchodów Dnia Ziemi, pod hasłem „Ziemia vs plastik”, odbył się II Gminny Sejmik Ekologiczny, zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Złotowie.  Wydarzenie odbyło się w ramach projektu „Jesteśmy Eko-logiczni”  - PROGRAM REGIONALNEGO WSPARCIA EDUKACJI EKOLOGICZNEJ – EkoPracownie. Zrównoważony rozwój, ochrona środowiska i gospodarka wodna.

Patronat objął Wójt Gminy Lubawa, pan Tomasz Ewertowski. Pomysłodawczynią wydarzenia była pani Anna Zięba.

Głównymi celami Sejmiku było propagowanie społecznego współdziałania w temacie ochrony środowiska naturalnego, prezentacja i upowszechnienie twórczych osiągnięć fotograficznych uczniów oraz wymiana doświadczeń w zakresie ochrony środowiska.

Wśród zaproszonych gości byli: I Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski  Pan Mateusz Szauer, sekretarz Gminy Lubawa Pan Adam Roznerski, przedstawicielka Nadleśnictwa Olsztynek Pani Martyna Wiśniewska, emerytowany dyrektor szkoły Pan Edward Balewski, podinspektor ds. promocji Gminy Lubawa Pani Aleksandra Ennassiri.

W wydarzeniu brali udział uczniowie 6 szkół podstawowych Gminy Lubawa pod opieką nauczycieli przyrodników. Sejmik był okazją do zorganizowania następujących konkursów:

• wygłoszenie prelekcji na wybrany temat,
            • wystawa fotograficzna prac konkursowych „Krajobrazy Gminy Lubawa”,
            • konkurs wiedzy ekologicznej.

Dziękujemy Wójtowi Gminy Lubawa za ufundowanie nagród w konkursach indywidualnych.

Niezależne jury wyłoniło zwycięzców. Wyniki konkursów:

1. prelekcja
              • I miejsce, Dorota Chęć, Szkoła Podstawowa w Tuszewie
              • II miejsce, Olga Wiśniewska, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Złotowie
              • III miejsce Zuzanna Zakrzewska, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rożentalu
            2. konkurs fotograficzny
              • I miejsce, Marcel Jarząbek, Szkoła Podstawowa im. Księdza Biskupa Bernarda Czaplińskiego w Grabowie – Wałdykach
              • II miejsce, Oliwia Marszelewska, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Złotowie
              • III miejsce, Malwina Banacka, Szkoła Podstawowa im. Teofila Ruczyńskiego w Prątnicy
            3. konkurs wiedzy ekologicznej
              • I miejsce - Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego
                w Sampławie
              • II miejsce - Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Złotowie
              • III miejsce - Szkoła Podstawowa w Tuszewie

Klasyfikacja ogólna:

• I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Złotowie
            • II miejsce - Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sampławie
            • III miejsce – Szkoła Podstawowa w Tuszewie

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów!

• Grand Prix Olgi w eliminacjach rejonowych "Spotkania z poezją"

• 9 kwietnia 2024 roku uczennica naszej placówki, Olga Wiśniewska, zwyciężyła w eliminacjach rejonowych w kategorii uczniów klas VII-VIII konkursu recytatorskiego "Spotkania z poezją". Olga bedzie reprezentowała nasz rejon w województwie. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu podczas zmagań wojewódzkich.