• Historia budynku

• Etapy budowy nowej szkoły

·  W marcu 1991 roku na spotkaniu ówczesnej Rady Sołeckiej z Radą Pedagogiczną zrodziła się propozycja rozbudowy szkoły. Budynki dotychczas eksploatowane były już bardzo stare, zawilgocone i wymagały kapitalnego remontu. Brakowało pomieszczeń spełniających wymogi „Sanepidu”.

·    Jesienią 1991 roku na zebraniu wiejskim podjęto decyzję o rozbudowie szkoły. Mieszkańcy wybrali Społeczny Komitet Rozbudowy Szkoły na czele z panem Józefem Wiśniewskim.

·      W grudniu 1991 roku zakupiono materiały budowlane na kwotę 40 mln. złotych.

·     Wiosną 1992 roku nastąpiło zarejestrowanie Komitetu Rozbudowy Szkoły i pierwsze opodatkowanie mieszkańców obwodu szkolnego. Ogłoszono przetarg na wykonanie projektu , który wygrała firma „Makro” z Iławy.

·  Wiosną 1993 roku projekt był gotowy. Przetarg na budowę szkoły wygrał Państwowy Ośrodek Maszynowy w Lubawie.

·    Szybko rozpoczęto budowę i do zimy powstały już piwnice. W 1994 roku prace postępowały dalej, dobudowano parter i piętro.

·    W 1995 roku trwały prace wykończeniowe głównego budynku.  1 września 1995 roku inauguracja roku szkolnego miała miejsce już w nowym budynku.

·        Od jesieni 1995 roku do listopada 1996 roku trwały prace przy budowie drugiego skrzydła szkoły.

·      29 listopada 1996 roku nastąpiło uroczyste oddanie nowej szkoły do użytku.

Budowa sali gimnastycznej

HISTORIA_BUDOWY_SALI_GIMNASTYCZNEJ_1.doc

Zajęcia wychowania fizycznego odbywały się na boisku szkolnym lub w zastępczej Sali gimnastycznej o powierzchni 60 m2.

• 2008 rok – delegacja Złotowa w składzie: ks. Proboszcz Aleksander Rutecki, sołtys a zarazem radny Jan Licznerski oraz ówczesny dyrektor Edward Balewski do wójta Gminy Lubawa. Pomysł inwestycji został przyjęty. W budżecie przewidziano środki na budowę Sali gimnastycznej w Złotowie.
          • Czerwiec 2009 – ogłoszenie przetargu na budowę Sali, który wygrało Lubawskie przedsiębiorstwo Budowlane pana Zdzisława Wierzbowskiego.
          • 23.07.2009 rok - rozpoczęcie budowy sali gimnastycznej,
          • 22.10.2010 – uroczyste otwarcie i oddanie do użytku sali gimnastycznej