• Wycieczka do Torunia

          • We wtorek 28 listopada uczniowie klas III i IV wybrali się z Panią Anną Ikier i Panią Moniką Sieńską na wycieczkę do Torunia. Była to okazja do spaceru po pięknej Starówce, sesji zdjęciowych na tle świątecznych dekoracji przygotowanych z okazji Jarmarku Bożonarodzeniowego, a także udziału w warsztatach w Manufakturze Cukierków na ul. Szerokiej. Tam każdy uczeń mógł zobaczyć na własne oczy, jak powstają uwielbiane przez dzieci słodycze, a następnie własnoręcznie „ukręcić” kolorowego lizaka. Kolejną atrakcją było przedstawienie w Auli UMK. Nie był to zwyczajny spektakl – Teatr Piasku przygotował znaną prawie wszystkim „Opowieść wigilijną” w nowej odsłonie. Pani Tetiana Galitsyna – zwyciężczyni programu „Mam talent” zaczarowała nas niesamowitą sztuką malowania piaskiem na żywo. Po spektaklu wyruszyliśmy na obiad do McDonald's, a następnie wróciliśmy do domu.

        • Podsumowanie akcji "Podaruj książkę bibliotece"
          • Podsumowanie akcji "Podaruj książkę bibliotece"

          •      Z okazji miesiąca bibliotek szkolnych, który obchodzony był w październiku, biblioteka szkolna zorganizowała na terenie naszej szkoły akcję „Podaruj książkę bibliotece”. Wydarzenie cieszyło się dużą popularnością wśród uczniów. Udało nam się zebrać łącznie 161 książek, dzięki którym księgozbiór biblioteki powiększy się o nowe pozycje.

            W gronie miłośników książek i naszych darczyńców znaleźli się:

            Maja Ewertowska, Marcin Jakubowski, Oliwia Szczepańska, Maja Bukowska, Magdalena Pokojska, Marcel Janicki, Aleksander Janicki, Jakub Wiśniewski, Olga Wiśniewska, Tobiasz Wiśniewski, Laura Eremus, Ewelina Chorągiewska, Piotr Empel, Jagoda Szachniewicz, Bartosz Junker, Hubert Eremus, Stanisław Wiśnicki, Szczawiński Leon, Zuzanna Eremus, Amelia Malinowska, Maja Licznerska, Oliwier Rutecki, Liwia Gramann, Krzysztof Wiśnicki, Klaudia Dmochewicz, Wiktor Antas, Norbert Zięba, Lena Pełka, Igor Buczkowski, Pełka Bartosz, Nikola Zalewska, Paulina Zięba, Szymon Zalewski, Miłosz Zalewski, Piotr Krauzewicz, Karolina Czarnecka, Michał Groszewski, Weronika Ozimek.

            Serdeczne dziękujemy wszystkim Darczyńcom. Dzięki Wam książka otrzyma drugie życie i sprawi radość innym.

          • Ważne wydarzenia w kl. 0

          • W listopadzie dzieci z kl. 0 brały aktywny udział w licznych świętach - był to Dzień Myszki Miki (17 listopada), Dzień Kredki (22 listopada) oraz Dzień Pluszowego Misia (24 listopada). Ponadto 21 listopada uczestniczyły w lekcji historii, podczas której mogły obejrzeć różne eksponaty zgromadzone w naszej szkole i zapoznać się z ich działaniem oraz dowiedzieć się jak kiedyś wyglądała szkoła. 

          • Obchody 11 listopada

          • Zanim nadszedł 11 listopada 1918 roku – upragniony dla Polaków dzień niepodległości – kraj nasz znajdował się 123 lata pod zaborami: rosyjskim, pruskim i austriackim. Przez tyle lat zaborcy próbowali narzucić Polakom swoją kulturę, język i obyczaje. Dzięki patriotycznym sercom naszych pradziadów najcenniejsze wartości zostały uratowane.

             

            Jak co roku, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orla Białego w Złotowie wzięli udział w uroczystej akademii. 10 listopada wszyscy uczniowie zgromadzili się na sali gimnastycznej. Następnie wprowadzono Sztandar Szkoły i odśpiewano Hymn Narodowy oraz Hymn Szkoły. Uczniowie naszej szkoły: Basia Wiśniewska z klasy IV, Karolina Aleksandrowicz z klasy VI i Zuzanna Ćwiklińska z klasy VI zaprezentowali przegląd piosenki patriotycznej. Klasa VI odśpiewała "Rotę" a Jakub Licznerski z klasy V zagrał na krzypcach utwór "My pierwsza brygada". Akademię poprowadzili uczniowie klasy VI: Bartosz Junker i Tobiasz Wierzbowski. Po zakończeniu programu głos zabrała Pani Dyrektor-Justyna Kwiatkowska dziękując uczniom za krzewienie patriotyzmu. Akademię przygotował nauczyciel historii Robert Faras a dekorację pani Anna Ikier.

          • Wojewódzki konkurs "Miejsca pamięci narodowej w mojej okolicy".

          • 8 listopada 2023 r. w siedzibie Stowarzyszenia gmin „Polskie zamki gotyckie” w Olsztynie odbyło się podsumowanie konkursu pn. „Miejsca pamięci narodowej w mojej okolicy” dla uczniów szkół podstawowych z województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. W konkursie udział wzięło 27 zespołów ze szkół podstawowych województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, złożonych z następującej liczby uczestników:  184 uczestników, w tym 155 uczniów i 29 nauczycieli. Celem konkursu było wykonanie cyfrowego przewodnika po miejscach pamięci narodowej w najbliższej okolicy oraz wyróżnienie szkół, które integrują społeczność szkolną wokół działań na rzecz poszanowania historii i kultury regionu.Nasza szkoła zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy naszym zwycięzcom: Karolinie Aleksandrowicz, Zuzannie Ćwiklińskiej z klasy VI, Wiktorii Liberackiej, Oliwii Marszelewskiej, Martynie Zięba z klasy VII, Klaudii Dmochewicz, Amelii Malinowskiej z klasy VIII. Koordynatorem projektu był nauczyciel historii mgr Robert Faras.

          • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

          • Dnia 6 listopada 2023 roku przedszkolaki z grupy „Krasnale”, „Misie” oraz kl. 0 wraz z biblioteką szkolną obchodziły bardzo wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami prezentowały stroje swoich ulubionych bohaterów, wspólnie czytały oraz brały udział w licznych zabawach. Dzień ten jest wspaniałą inicjatywą pozwalającą docenić bajki i ich twórców oraz zachęcającą najmłodszych do czytania bajek, a co za tym idzie rozwijania wyobraźni, pamięci, poznawania nowych słów oraz zdobywania wiedzy na różne tematy.