• Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego

• Dnia 13 grudnia 2023 roku  w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieliw Olsztynie odbyła się konferencja podsumowująca VIII edycję Certyfikatu Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego. Konkurs realizowany był w ramach projektu „Wspólnie zadbajmy o czyste powietrze na Warmii i Mazurach”, dofinansowanego ze środków NFOŚiGW z Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej. Głównym celem  projektu było promowania czytelnictwa wśród zieleni ogrodu dydaktycznego. Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w tym konkursie. Zorganizowano m.in. Dzień Głośnego Czytania, Przerwę na czytanie, można było skorzystaćz zasobów biblioteczki mobilnej. Odbyły się również ciekawe zajęcia w naszym ogrodzie  - czytelnicze, ekologiczne, artystyczne. Podziękowania należą się Paniom Annie Balewskiej, Annie Ziębie, Elżbiecie Lewalskiej i Monice Sieńskiej za zaangażowanie w tę akcję.

W tym roku organizatorzy wyróżnili wszystkie szkoły i przedszkola biorące udział w konkursie. Otrzymaliśmy Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego, a także statuetkę i nagrody, które urozmaicą lekcje przyrody
            i biologii.

• Wyniki konkursu plastycznego na najładniejszą ozdobę choinkową

• W listopadzie w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny, który polegał na wykonaniu ozdoby choinkowej. Gotowe ozdoby można było podziwiać już od początku grudnia na choince na szkolnym korytarzu. Uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i precyzją. Jury nagrodziło prace, które były nie tylko kreatywne, ale przede wszystkim wykonane samodzielnie.

Oto zwycięzcy

W kategorii klas I-III:

I miejsce Agata Empel

II miejsce Maja Licznerska i Agata Aleksandrowicz

III miejsce Wojciech Empel

W kategorii klas IV-VIII

I miejsce Lena Pełka

II miejsce Borys Biczkowski

III miejsce Natalia Grodzicka

Gratulujemy!

• Świątecznie z Krasnalami i ich najbliższymi

• W grupie Krasnale odbyły się świąteczne zajęcia z udziałem dzieci i ich mam. Przedszkolaki radośnie przywitały swoich najbliższych wierszykiem oraz świąteczną piosenką. Następnie wszyscy z wielkim zapałem przystąpili do wykonania stroików oraz ozdób świątecznych. Spotkanie wzbudziło wiele pozytywnych emocji a wspólna praca pozwoliła wszystkim poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas, a my już dziś pragniemy wszystkim życzyć zdrowych i radosnych świąt.

• Konkurs "Świąteczna opowieść"

• Szkolna biblioteka zaprasza chętnych uczniów kl. IV-VI oraz VII-VIII do udziału w konkursie literackim "Świąteczna opowieść", polegającym na napisaniu opowiadania związanego ze świętami Bożego Narodzenia. Szczegóły w regulaminie. Zapraszamy.