Mamy przedszkolaków oraz uczniów z naszej szkoły pod opieką Pani Barbary Pielenc przygotowały przedstawianie pt.: „Odlotowe kapcie – baśń o Kapciuszku”. Autorkami scenariusza są Agnieszka Machocka oraz Ewa Urbańska.
Każda mama starannie przygotowała się do swojej roli. Scenografia i kostiumy idealnie odzwierciedliły klimat przedstawionej bajki. Inscenizacja wzbudziła w małych widzach wiele pozytywnych emocji. Dla mam jako aktorów, to także niezapomniane przeżycie, przynoszące radość i zadowolenie.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za inicjatywę oraz zaangażowanie.
Aktualności
Przedstawienie „Odlotowe kapcie – baśń o Kapciuszku” w wykonaniu rodziców
- 48
Mały Miś w świecie wielkiej literatury w grupie Misie
Po raz czwarty grupa Misie przystąpiła do realizacji międzynarodowego projektu czytelniczego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Autorką projektu jest Pani Aneta Konefał, Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej. Głównym celem projektu było rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnym, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi w całej Polsce i zagranicą.
Projekt cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i sympatią ze strony dzieci. Udział w nim przyniósł wiele korzyści. Rozbudził pasję do słuchania czytanych bajek i opowiadań, ale także przyczynił się do kształtowania u dzieci postawy otwartości na świat i innych ludzi.34
"Czyste jeziora i rzeki"
W czwartek 15 czerwca w Starostwie Powiatowym w Iławie odbyła się uroczysta Gala, podczas której wręczono nagrody w dziedzinie kultury fizycznej, twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Tego dnia wyróżniono także laureatów powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” i podsumowano akcję powiatową „Czyste jeziora i rzeki”.
Nasza szkoła otrzymała z rąk Starosty Powiatu Iławskiego - Pana Bartosza Bielawskiego wyróżnienie „Za przeprowadzenie imprez towarzyszących akcji podnoszących świadomość ekologiczną” w Akcji Czyste Jeziora i Rzeki - wiosna 2023 prowadzonej pod hasłem "Zbieraj - Segreguj - Odzyskuj".
Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w działalność ekologiczną.
103. Rocznica Plebiscytu na Warmii, Mazurach i Powiślu
Wycieczka rowerowa klasy 7
Dnia 13 czerwca 2023 roku odbyła się wycieczka rowerowa klasy 7. Celem wycieczki była integracja zespołu klasowego i zachęcanie do poszerzania i pogłębiania wiedzy na temat najbliższej okolicy. Podczas trasy uczniowie wraz z nauczycielami wychowawczynią panią Anną Ziębą oraz panem Józefem Wierzbowskim zwiedzali zabytkowy wiadukt, kościół ewangelicki oraz Krąg Wspólnoty Kultur w Glaznotach. Poznali historię tajemniczej Krainy Sassenpile, mieli okazję przenieść się w odległą przeszłość, do czasów kiedy tereny te zamieszkałe były przez plemiona Prusów, zobaczyli pradawne grodzisko Sasinów w pobliżu wsi Zajączki. Wyjazd zakończył się wspólnym ogniskiem. Dzień ten był ciekawym doświadczeniem zetknięcia się z przyrodą, historią i tradycją naszego regionu.
14
Szkoła w Złotowie wygrała 50 tys. zł - powstanie EkoPracownia- zielone serce szkoły
Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Złotowie złożyła wniosek w konkursie „EkoPracownia – zielone serce szkoły”, którego organizatorem jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie i znalazła się w gronie laureatów. Nagrodą jest 50 tys. na stworzenie ekopracowni.
6 czerwca 2023 roku wójt Tomasz Ewertowski oraz dyrektor szkoły w Złotowie Justyna Kwiatkowska uczestniczyli w obchodach 30-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie podczas którego odebrali promesę w konkursie EkoPracownia – zielone serce szkoły”.
Pani Anna Zięba razem z uczniami przy współpracy z panią Elżbietą Lewalską przygotowała film prezentujący działania ekologiczne w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Złotowie oraz napisała wniosek.
Celem konkursu „EKOPRACOWNIA – zielone serce szkoły” jest stworzenie w szkole pracowni ekologicznej, która pozwoli zwiększyć świadomość ekologiczną dzieci i młodzieży
oraz ułatwić kształtowanie postaw sprzyjających trosce o środowisko. Zajęcia i wykorzystanie bazy dydaktycznej nowo projektowanej ekopracowni pozwolą na wspieranie procesu kształcenia ogólnego, realizację projektów o tematyce ekologicznej, dadzą możliwość korzystania z różnorodnych metod aktywizujących.
Wizyta grupy przedszkolnej Krasnale w Zielonym Zakątku z okazji Dnia Dziecka.
- 142
Poznajemy zwierzęta hodowlane. Wizyta w gospodarstwie grupy przedszkolnej Krasnale.
Dnia 31 maja dzieci z oddziału przedszkolnego Krasnale wybrały się na pieszą wycieczkę do gospodarstwa Pana Krzysztofa Nierzwickiego w Złotowie. Przedszkolaki miały okazję z bliska poznać, jak hoduje i pielęgnuje się zwierzęta w gospodarstwie, czym się żywią, w jakich warunkach żyją. Pan Krzysztof hoduje niezwykłe zwierzęta, które w typowych gospodarstwach rolnych raczej nie spotkamy, a są to: kury sebrytki złote, siliki, kury jedwabiste, araukany, kochiny miniaturowe, gołębie - pawiki, kapucyny staro holenderskie, perliczki, indyczki, kaczki staropolskie, króliki miniaturki, owce kameruńskie, koń zimnokrwisty Libor, kozy miniatury, alpaki Felicja i Felek. Możliwość przyjrzenia się im z bliska przyniosła dzieciom mnóstwo radości oraz wzbudziła wielkie zainteresowanie.
Serdecznie dziękujemy Panu Krzysztofowi Nierzwickiemu za gościnność.
53
"Jak nie czytam, jak czytam!"
Dna 7 czerwca 2023 roku nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Wydarzenie miało formę pikniku czytelniczego. Podczas długiej przerwy uczniowie wyszli na boisko szkolne i wraz z wychowawcami czytali przyniesione przez siebie lub wypożyczone z biblioteki szkolnej książki. Chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie. Akcję zwieńczyło wspólne zdjęcie wszystkich uczestników.
12
Dzień Mamy w oddziałach przedszkolnych
- 126
Archiwum Aktualności