• Konkurs plastyczny pt. „Drzewo nie umiera nigdy” rozstrzygnięty!

• Jury wyłoniło laureatów konkursu  plastycznego „Drzewo nie umiera nigdy” organizowanego przez Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego  i Wzgórz Dylewskich  w Jerzwałdzie.

Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem, gdyż do siedziby ZPK w Jerzwałdzie wpłynęły 424  prace z 30 placówek oświatowych. Pięcioro uczniów naszej szkoły zdobyło wyróżnienia.

Serdecznie gratulujemy !!!

• Akcja sadzenia „Lasu Pamięci Jana Pawła II”

•        Lasy Pamięci Jana Pawła II to inicjatywa leśników podjęta w ramach ogólnopolskiej akcji „Łączą nas Drzewa”.

Akcję sadzenia lasu przeprowadzono 26 kwietnia 2023 roku na terenie leśnictwa Napromek. Wzięli w niej udział uczniowie klas 7 i 8 naszej szkoły wraz nauczycielkami Panią Anną Ziębą oraz Panią Moniką Sieńską oraz pracownikami Nadleśnictwa Olsztynek na czele z Panem Nadleśniczym Dariuszem Krzyżanowskim. Pomimo niesprzyjającej pogody, po instruktarzu prawidłowego sadzenia, wszyscy ochoczo zabrali się do pracy. Zwieńczeniem wydarzenia było odsłonięcie tablicy pamiątkowej. Akcję zakończyło wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.

Posadzono sadzonki dębu, które w przyszłości będą tworzyć piękny las.

• Gminny Sejmik Ekologiczny "Zainwestuj w naszą planetę"

• 20 kwietnia 2023 roku w ramach obchodów Dnia Ziemi, pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”, odbył się Gminny Sejmik Ekologiczny, zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Złotowie. Patronat objął Wójt Gminy Lubawa, Tomasz Ewertowski. Inicjatorką Gminnego Sejmiku Ekologicznego była pani Anna Zięba.

Głównymi celami Sejmiku było propagowanie społecznego współdziałania w temacie ochrony środowiska naturalnego, prezentacja i upowszechnienie twórczych osiągnięć plastycznych i fotograficznych uczniów oraz wymiana doświadczeń w zakresie ochrony środowiska.

Wśród zaproszonych gości byli Wójt Gminy Lubawa – Tomasz Ewertowski, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Starostwie Powiatowym w Iławie - Mateusz Szauer, sekretarz Gminy Lubawa - Adam Roznerski, przedstawicielka Nadleśnictwa Olsztynek - Martyna Wiśniewska.

W wydarzeniu brali udział uczniowie szkół podstawowych Gminy Lubawa pod opieką nauczycieli przyrodników. Sejmik był okazją do zorganizowania następujących konkursów:

• wygłoszenie prelekcji na wybrany temat,
            • wystawa fotograficzna prac konkursowych „Fauna gminy Lubawa”,
            • wystawa prac plastycznych „Zwierzęta i rośliny drapieżne”.

Dziękujemy Wójtowi Gminy Lubawa za ufundowanie nagród w konkurach indywidualnych.

Niezależne jury wyłoniło zwycięzców. Wyniki konkursów:

1. konkurs plastyczny:
              • I miejsce, Milena Licznerska, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rożentalu
              • II miejsce, Zofia Zawadzka, Szkoła Podstawowa im. kard. Stanisława Dziwisza w Kazanicach
              • III miejsce, Maja Dombrowska, Szkoła Podstawowa im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Sampławie
            2. konkurs fotograficzny
              • I miejsce, Dawid Szewelerski, Szkoła Podstawowa im. kard. Stanisława Dziwisza w Kazanicach
              • II miejsce, Maja Pokojska, Szkoła Podstawowa im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Sampławie
              • III miejsce, Oliwia Jarząbek, Szkoła Podstawowa im. ks. Biskupa Bernarda Czaplińskiego w Grabowie – Wałdykach
            3. prelekcja
              • I miejsce, Olga Wiśniewska, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Złotowie
              • II miejsce, Adam Ryński, Szkoła Podstawowa im. Teofila Ruczyńskiego w Prątnicy.
              • III miejsce, Antoni Taranowski, Szkoła Podstawowa im. kard. Stanisława Dziwisza w Kazanicach.
            4. klasyfikacja ogólna Gminnego Sejmiku Ekologicznego
              • I miejsce                            - Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stanisława Dziwisza w Kazanicach
              • II miejsce                           - Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Złotowie
              • III miejsce                          - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rożentalu

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów!

• Konkurs poetycki pt. „Historia Plebiscytu na Warmii, Mazurach i Powiślu wierszem pisana”

•

Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Złotowie serdecznie zaprasza uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych położonych w Gminie Lubawa oraz na terenach plebiscytowych do udziału w konkursie poetyckim „Historia Plebiscytu na Warmii, Mazurach i Powiślu wierszem pisana”.

Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie własnego utworu poetyckiego, który powinien odnosić się do tematu plebiscytu przeprowadzonego na Warmii, Mazurach i Powiślu w 1920 roku.

Szczegóły w regulaminie.

Na prace konkursowe czekamy do 15 maja 2023 roku. r.

Tel. kontaktowy: 89 645 83 22

Email: justyna.spzlotowo@gmail.com