• Akcja czytelnicza „Bilet powrotny do biblioteki”

          • Serdecznie zapraszamy uczniów klas I-III do udziału w akcji „Bilet powrotny do biblioteki”. Uczniowie otrzymują bilety powrotne do biblioteki, na których znajdują się ikonki ilustrujące kategorie książek oraz legenda. Bilet działa jak kupon rabatowy w sieciówkach. Podczas każdej wizyty w bibliotece uczeń może wypożyczyć książkę z danej kategorii. Po oddaniu nauczyciel-bibliotekarz kasuje odpowiednią ikonkę.

            Na osoby, którym uda się przeczytać wszystkie rodzaje książek, czekają nagrody. Czas trwania akcji: do 10 listopada 2023.

          • Komunikat w sprawie rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024

          • Rok szkolny rozpoczynamy 4 września 2023 r.

            8.30     – msza św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego
            w kościele p.w. św. Barbary w Złotowie (dla chętnych)

            9.10     – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w sali gimnastycznej

            Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Złotowie

            9.40     - spotkanie z wychowawcami w klasach, według przydziału:

            • Uczniowie klas I – VIII  spotkanie z wychowawcami w przydzielonych salach lekcyjnych:
            • Klasa I, wychowawca – mgr Kamila Lewsza, piętro – sala 215
            • Klasa II, wychowawca – mgr Elżbieta Lewalska, piętro - sala 210
            • Klasa III, wychowawca – mgr Anna Ikier, piętro – sala 214
            • Klasa IV, wychowawca – mgr Monika Sieńska, piętro - sala 209            
            • Klasa V, wychowawca – mgr Monika Rogożyńska, parter - sala 102
            • Klasa VI, wychowawca – mgr Robert Faras, parter - sala 105
            • Klasa VII, wychowawca – mgr Karolina Pokojska, piętro - sala 208
            • Klasa VIII, wychowawca – mgr Anna Zięba, piętro - sala 207

             

            • Oddziały przedszkolne -   spotkanie z wychowawcami w przydzielonych salach lekcyjnych.
              • Zerówka, wychowawca – lic. Justyna Cieszyńska, parter – sala 111
              • Misie, wychowawca – mgr Barbara Pielenc, parter – sala 104
              • Krasnale, wychowawca – inż. Anna Biczkowska, parter – sala 103
            • Po zakończonym spotkaniu z wychowawcami uczniowie dowożeni, czekają w wyznaczonym miejscu w szkole na opiekuna, który odprowadzi ich do autokaru:
              • Dowożenie rano, tak jak dotychczas.
              • Odwożenie po rozpoczęciu roku szkolnego około 10.10,

            Justyna Kwiatkowska

            dyrektor szkoły

        • Ekopracownia - zielone serce szkoły.
          • Ekopracownia - zielone serce szkoły.

          •      Mamy przyjemność poinformować, że podczas wakacji, w miejscu dawnej sali przyrodniczej, dzięki dotacji otrzymanej w ramach konkursu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, po remoncie powstała nowoczesna pracownia, gdzie będą odbywać się zajęcia z przedmiotów przyrodniczych m.in. biologii, fizyki, chemii czy geografii. Powstała ekopracownia umożliwiła stworzenie uczniom warunków do prowadzenia doświadczeń za zakresu przedmiotów przyrodniczych, analizy procesów i zjawisk zachodzących w otaczającym nas świecie. W ramach remontu pomalowano klasę oraz zaplecze, jedna ze ścian zyskała fototapetę. Zakupiono i zainstalowano m.in. nowe szafki ze zlewem, szafę na odczynniki chemiczne, telewizor multimedialny, laptop, drukarkę. Kupiono krzesła i ławki oraz szafki na nowe pomoce naukowe. Pracownia wzbogaciła się o pomoce dydaktyczne związane z edukacją ekologiczną, w tym szkolną stację pogodową,  z których korzystać będą mogli uczniowie wszystkich grup wiekowych.

          • Informacja dla Rodziców dzieci nowo przyjętych do przedszkola

          • Drodzy Rodzice, Drogie Dzieci

            Z przyjemnością zapraszamy nowo przyjęte dzieci 3-, 4-, 5- i 6- letnie na zajęcia adaptacyjne, które odbędą się dniach od 22.08 do 24.08.2023r. w godzinach od 9.00 do 12.00.

            W programie m.in. wzajemne poznanie się dzieci i nauczycielek, przekazanie najważniejszych informacji związanych z dalszym procesem adaptacyjnym i organizacją pracy przedszkola, a także poznanie pomieszczeń przedszkolnych.

            Podczas dni adaptacyjnych organizujemy zajęcia i zabawy integracyjne.

            Pozegnanie-z-dzieckiem.pdf

            (link należy skopiować do przeglądarki, aby je zobaczyć)

            Prosimy o przyniesienie obuwia zmiennego dla dziecka oraz nieprzynoszenie do przedszkola zabawek lub innych niepotrzebnych przedmiotów z domu.

             

            Serdecznie zapraszamy

          • EKOPRACOWNIA - zielone serce szkoły

          • Ekopracownia – zielone serce szkoły to projekt budowy nowoczesnych ekopracowni w szkołach, realizowany przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych oraz zwiększenie świadomości ekologicznej młodego pokolenia.

            Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Zołotowie złożyła wniosek i otrzymała dofinansowanie w wysokości 49 982 złotych na realizację zgłoszonego projektu. Efektem zaplanowanych działań będzie powstanie nowocześnie urządzonej ekopracowni. 

          • Przedstawienie „Odlotowe kapcie – baśń o Kapciuszku” w wykonaniu rodziców

          • Mamy przedszkolaków oraz uczniów z naszej szkoły pod opieką Pani Barbary Pielenc  przygotowały przedstawianie pt.: „Odlotowe kapcie – baśń o Kapciuszku”. Autorkami scenariusza są Agnieszka Machocka oraz Ewa Urbańska.  
            Każda mama starannie przygotowała się do swojej roli. Scenografia i kostiumy idealnie odzwierciedliły klimat przedstawionej bajki. Inscenizacja wzbudziła w małych widzach wiele pozytywnych emocji. Dla mam jako aktorów, to także niezapomniane przeżycie, przynoszące radość i zadowolenie. 
            Serdecznie dziękujemy rodzicom za inicjatywę oraz zaangażowanie.

          • Mały Miś w świecie wielkiej literatury w grupie Misie

          • Po raz czwarty grupa Misie przystąpiła do realizacji międzynarodowego projektu czytelniczego „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Autorką projektu jest Pani Aneta Konefał, Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej. Głównym celem projektu było rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnym, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi w całej Polsce i zagranicą.
            Projekt  cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i sympatią ze strony dzieci. Udział w nim przyniósł wiele korzyści. Rozbudził pasję do słuchania czytanych bajek i opowiadań, ale także przyczynił się do kształtowania u dzieci postawy otwartości na świat i innych ludzi.

        • "Czyste jeziora i rzeki"
          • "Czyste jeziora i rzeki"

          • W czwartek 15 czerwca w Starostwie Powiatowym w Iławie odbyła się uroczysta Gala, podczas której wręczono nagrody w dziedzinie kultury fizycznej,  twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Tego dnia wyróżniono także laureatów powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” i podsumowano akcję powiatową „Czyste jeziora i rzeki”.

            Nasza szkoła otrzymała z rąk Starosty Powiatu Iławskiego - Pana Bartosza Bielawskiego wyróżnienie „Za przeprowadzenie imprez towarzyszących akcji podnoszących świadomość ekologiczną” w Akcji Czyste Jeziora i Rzeki - wiosna 2023 prowadzonej pod hasłem "Zbieraj - Segreguj - Odzyskuj".

            Serdecznie dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w działalność ekologiczną.

          • Wycieczka rowerowa klasy 7

          • Dnia 13 czerwca 2023 roku odbyła się wycieczka rowerowa klasy 7. Celem wycieczki była integracja zespołu klasowego i zachęcanie do poszerzania i pogłębiania wiedzy na temat najbliższej okolicy. Podczas trasy uczniowie wraz z nauczycielami wychowawczynią panią Anną Ziębą oraz panem Józefem Wierzbowskim zwiedzali zabytkowy wiadukt, kościół ewangelicki oraz Krąg Wspólnoty Kultur w Glaznotach. Poznali historię tajemniczej Krainy Sassenpile, mieli okazję przenieść się w odległą przeszłość, do czasów kiedy tereny te zamieszkałe były przez plemiona Prusów, zobaczyli pradawne grodzisko Sasinów w  pobliżu wsi Zajączki. Wyjazd zakończył się wspólnym ogniskiem. Dzień ten był ciekawym doświadczeniem zetknięcia się z przyrodą, historią i tradycją naszego regionu.

          • Szkoła w Złotowie wygrała 50 tys. zł - powstanie EkoPracownia- zielone serce szkoły

          • Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Złotowie złożyła wniosek w konkursie „EkoPracownia – zielone serce szkoły”, którego organizatorem jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie i znalazła się w gronie laureatów. Nagrodą jest 50 tys. na stworzenie ekopracowni.

            6 czerwca 2023 roku wójt Tomasz Ewertowski oraz dyrektor szkoły w Złotowie Justyna Kwiatkowska uczestniczyli w obchodach 30-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie podczas którego odebrali promesę w konkursie EkoPracownia – zielone serce szkoły”.

            Pani Anna Zięba razem z uczniami przy współpracy z panią Elżbietą Lewalską przygotowała film prezentujący działania ekologiczne w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Złotowie oraz napisała wniosek.

            Celem konkursu „EKOPRACOWNIA – zielone serce szkoły” jest stworzenie w szkole pracowni ekologicznej, która pozwoli zwiększyć świadomość ekologiczną dzieci i młodzieży
            oraz ułatwić kształtowanie postaw sprzyjających trosce o środowisko. Zajęcia i wykorzystanie bazy dydaktycznej nowo projektowanej ekopracowni pozwolą na wspieranie procesu kształcenia ogólnego, realizację projektów o tematyce ekologicznej, dadzą możliwość korzystania z różnorodnych metod aktywizujących.

             

          • Poznajemy zwierzęta hodowlane. Wizyta w gospodarstwie grupy przedszkolnej Krasnale.

          •    Dnia 31 maja dzieci z oddziału przedszkolnego Krasnale wybrały się na pieszą wycieczkę do gospodarstwa Pana Krzysztofa Nierzwickiego w Złotowie. Przedszkolaki miały okazję z bliska poznać, jak hoduje i pielęgnuje się zwierzęta w gospodarstwie, czym się żywią, w jakich warunkach żyją. Pan Krzysztof hoduje niezwykłe zwierzęta, które w typowych gospodarstwach rolnych raczej nie spotkamy, a są to: kury sebrytki złote, siliki, kury jedwabiste, araukany, kochiny miniaturowe, gołębie - pawiki, kapucyny staro holenderskie, perliczki, indyczki, kaczki staropolskie, króliki miniaturki, owce kameruńskie, koń zimnokrwisty Libor, kozy miniatury, alpaki Felicja i Felek. Możliwość przyjrzenia się im z bliska przyniosła dzieciom mnóstwo radości oraz wzbudziła wielkie zainteresowanie. 

            Serdecznie dziękujemy Panu Krzysztofowi Nierzwickiemu za gościnność.

             

        • "Jak nie czytam, jak czytam!"
          • "Jak nie czytam, jak czytam!"

          • Dna 7 czerwca 2023 roku nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Wydarzenie miało formę pikniku czytelniczego. Podczas długiej przerwy uczniowie wyszli na boisko szkolne i wraz z wychowawcami czytali przyniesione przez siebie lub wypożyczone z biblioteki szkolnej książki. Chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie. Akcję zwieńczyło wspólne zdjęcie wszystkich uczestników.

          • Cyfrowa podróż z Awatarem w przedszkolu

          • W grupie Misie w roku szkolnym 2022/2023 zrealizowana została innowacja pedagogiczna „Cyfrowa podróż z Awatarem  w przedszkolu”. Autorkami projektu są  Anna Wieczerzak, Julia Adamska-Karpińska, Ewelina Przybylska.

            Założeniem projektu było rozwijanie kompetencji cyfrowych u dzieci w wieku przedszkolnym
            oraz wdrażanie do umiejętnego i bezpiecznego korzystania z dostępnych technologii w codziennym życiu. TIK ma pomóc poznawać i rozumieć otaczający świat. Wykorzystanie w placówce nowoczesnych technologii miało na celu uświadomienie konieczności odpowiedzialnego wyboru programów i narzędzi wykorzystywanych w codziennym użytkowaniu, co pozwoliło
            na wszechstronne rozwijanie kompetencji u dzieci. Dodatkowo wpłynęło na pobudzenie zainteresowań, wszechstronną aktywność i rozwijało twórczą postawę. Pozwoliło na rozwijanie spostrzegawczości, podzielności uwagi i pamięci, kształtowanie myślenia logicznego i przyczynowo-skutkowego, rozwijanie wyobraźni, cierpliwości a także samodzielności.

            Celem głównym innowacji było rozwijanie kompetencji cyfrowych u dzieci w wieku przedszkolnym oraz wdrażanie ich do bezpiecznego korzystania z technologii informacyjnej i komunikacyjnej.

            Wykorzystanie programów służyło wspieraniu dzieci we wszystkich obszarach podstawy
            programowej: w dziedzinie edukacji matematycznej, polonistycznej, społecznej, emocjonalnej, ekologicznej oraz w obszarze poszerzania kompetencji językowej.

            W ramach zajęć przedszkolaki miały możliwość zapoznania się z zasadami korzystania z narzędzi TIK oraz omówienie zasad bezpiecznego z nich korzystania. Poznały podstawową budowę komputera
             i narzędzi wykorzystywanych podczas realizacji innowacji tj.: komputera, tabletu, aparatu fotograficznego, telefonu, tablicy interaktywnej. Przedszkolakom zostały również przybliżone zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Realizacja projektu dała możliwość poznania rożnego rodzaju programów oraz aplikacji takich jak: Storyjumper, Clarion lite, Changer face, Animaker, Geometrize,  tworzenie kodów QR, Storyboardthat, tworzenie mówiących Avatarów, Word Synth, AutoDraw, Drivenandlisten, Canva, Voila. Została założona  wirtualna tablica PADLET, na której zostały umieszczone zdjęcia z realizacji naszych zajęć.
            Dodatkowo, w celu weryfikacji realizacji zajęć, zdjęcia z realizacji modułów zostały umieszczane
            na Facebook-u w grupie dla nauczycieli realizujących projekt.

          • RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ

          • Uczniowie klas I - III w bieżącym roku szkolnym realizowali różne zadania w ramach programu edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować". 

            Jego głównym celem jest poznanie i utrwalenie zasad pierwszej pomocy oraz doskonalenie umiejętności podejmowania prawidłowego zachowania się w sytuacji, kiedy ktoś potrzebuje pomocy.

            Dzieci poznały postać Doktora Kręciołka, który w prosty sposób przedstawił zagadnienia związane z podstawowymi czynnościami ratującymi życie. Uczniowie na zajęciach uczyły się m.in. prawidłowego wezwania pomocy przez telefon z uwzględnieniem najistotniejszych informacji, ćwiczyły pozycję boczną ustaloną oraz podejmowały resuscytację krążeniowo - oddechową, pracowały z książeczkami przekazanymi przez Fundacje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

            Zajęcia pozwoliły nie tylko wyposażyć dzieci w wiedzę i umiejętności z zakresu rozpoznawania zagrożeń i zasad udzielania pierwszej pomocy. Przyczyniły się również do przezwyciężenia lęku i obaw przed podejmowaniem działań w sytuacji zagrożenia, 

          • Komunikat Dyrektora Szkoły w sprawie wyników rekrutacji

          • WYNIKI REKRUTACJI

            Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Złotowie podaje do publicznej wiadomości informacje o liczbie oddziałów i ilości uczniów/dzieci przyjętych do klasy pierwszej i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2023/2024.

            W wyniku przeprowadzonej rekrutacji do klasy pierwszej i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2023/2024 zostały przyjęte wszystkie dzieci, których rodzice/opiekunowie złożyli deklarację/ wniosek.

            Ze względu na obowiązujące przepisy RODO, poniżej przedstawiamy wyniki rekrutacji bez podania danych osobowych uczniów/ dzieci.

            Klasa I – 1 oddział
            25 uczniów urodzonych w 2016 roku

            Oddziały przedszkolne – 3 oddziały:

            Oddział 0  (Zerówka)
            19 dzieci urodzonych w 2017 roku

            Oddział Misie
            17 dzieci urodzonych w 2018 roku

            Oddział Krasnale
            6 dzieci urodzonych w 2019 roku
            11 dzieci urodzonych w 2020 roku

             

            Złotowo, 15.05.2023r.                                                                                               Dyrektor Szkoły

                                                                                                                                          mgr Justyna Kwiatkowska

             

             

        • Obchody 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja
          • Obchody 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

          • 5 maja 2023 roku w naszej szkole odbyła się akademia związana z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klasy piątej i siódmej pod okiem pani Kamili Lewsza przygotowali uroczysty apel, który rozpoczęliśmy od wprowadzenia Sztandaru Szkoły i odśpiewania hymnu państwowego oraz hymnu szkoły. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor – Justyna Kwiatkowska, która powitała wszystkich zebranych i przybliżyła nam historię polskiej konstytucji. Chwilę później uczniowie przypomnieli nam atmosferę tamtych czasów, opowiedzieli o trudnej sytuacji politycznej i społecznej Polaków w XVIII wieku. Dzięki takim przedstawieniom kształtujemy swoją postawę patriotyczną, uświadamiamy sobie, jak ważna jest dla nas historia naszego kraju. O dekorację zadbały pani Monika Rogożyńska i pani Karolina Pokojska.