• Spotkanie KLUBU GIER PLANSZOWYCH

• Dnia 23 lutego 2023 r.  w naszej szkolnej bibliotece odbyło się spotkanie klubu gier planszowych przeznaczone dla uczniów klas IV - VIII. Zaletami tradycyjnych gier jest to, że wyciągają one dzieci ze świata cyfrowego, uczą pracy zespołowej i cierpliwości, wyzwalają śmiech oraz rozwijają kreatywność. Uczniowie efektywnie spędzili czas przy takich grach jak Dixit, Bazyliszek, Rekin, Farmer. Grano również w warcaby oraz chińczyka.

• "Randka w ciemno z książką"

• Dnia 14 lutego w bibliotece szkolnej odbyła się akcja czytelnicza pod hasłem „Randka w ciemno z książką”. Jej celem była promocja czytelnictwa wśród uczniów. Każdy z  czytelników mógł wybrać sobie zapakowaną w taki sposób książkę, aby nie mógł podejrzeć, co wypożycza.

Dopiero po jej rozpakowaniu można było zobaczyć, jaką książkę wylosował sobie na „randkę”.

• Ślady i tropy zwierząt - zajęcia przyrodnicze

• 8 lutego 2023 r. po raz kolejny w klasach I-III gościliśmy p. Iwonę Jóżwicką z Nadleśnictwa Olsztynek. Tematem spotkania były ślady i tropy zwierząt. Najpierw uczniowie odpowiedzieli na pytanie: Czym różnią się ślady od tropów?  Następnie każde dziecko otrzymało zdjęcie przedstawiające różne leśne zwierzęta. Pani Iwona zaczęła opowiadać o danym zwierzęciu oraz pokazywać jego cechy charakterystyczne, a uczniowie mieli odgadnąć jego nazwę. Na zakończenie zajęć został przeprowadzony quiz. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi uczeń otrzymał nagrodę. Dzieci z dużą ciekawością i zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach oraz zaprosiły panią na kolejne spotkanie.