• Konkurs "Młodzież Zapobiega Pożarom"

• 28 marca w Sali Sesyjnej Urzędu Gminy w Lubawie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". Naszą szkołę reprezentowali Kamil Cieśniewski z klasy VII i Julia Nierzwicka z klasy VIII. Po sprawdzeniu prac pisemnych przez jury uczeń naszej szkoły - Kamil Cieśniewski - zdobył I miejsce i zakwalifikował się do etapu powiatowego, który odbędzie się w Iławie.

Uczniów do konkursu przygotowywała pani Kamila Lewsza.

Gratulujemy!

• Gminny festyn edukacyjno-zawodoznawczy

• 23.03.2023r. uczniowie klasy VIII wzięli udział w I Gminnym festynie edukacyjno-zawodoznawczym. Nasi uczniowie zajęci czołowe miejsca w konkursie fotograficznym o tematyce "Zawody w mojej rodzinie uchwycone w obiektywie". Maximilian Biczkowski- pierwsze miejsce oraz Hubert Muszyński - drugie miejsce W trakcie trwania festynu dla wszystkich zgromadzonych odbył się konkurs na temat wiedzy z zakresu doradztwa zawodowego w którym trzecie miejsce zajęła Aleksandra Nierzwicka . Uczniowie mieli możliwość poznać oferty szkół ponadpodstawowych  z Lubawy, Fijewa, Ostródy, Iławy.

• Szkolny Konkurs Recytatorski

• We wtorek - 21 marca 2023 roku  - świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Poezji. Z tej okazji odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Uczniowie klas I-VIII zaprezentowali nam poezję wielu znanych i mniej znanych polskich twórców. Mogliśmy posłuchać wierszy Brzechwy, Tuwima, Kerna, Szymborskiej, Baczyńskiego i wielu innych. Jury - w składzie Karolina Pokojska, Anna Zięba i Monika Sieńska – nie miało łatwego zadania.

Oto wyniki:

Kl. I–III

1. Liwia Gramman

2. Weronika Gross

3. Zuzanna Marszelewska

Kl. IV-VI

1. Olga Wiśniewska

2. Patryk Turulski

3. Karolina Aleksadrowicz

Kl. VII-VIII

1. Klaudia Dmochewicz

2. Julia Nierzwicka

3. Kinga Golder

Gratulujemy!

Jednocześnie zachęcamy do udziału w konkursach recytatorskich, dzięki którym możemy nie tylko kształtować wrażliwość na piękno języka ojczystego czy rozwinąć zdolności recytatorskie, ale również przezwyciężyć własną nieśmiałość i strach przed występami publicznymi.

Zdjęcia z tego wydarzenia znajdują się w zakładce - Album fotograficzny.