• KONKURS PLASTYCZNY

          • Regulamin Konkursu

            „Elżbieta II Portret Monarchini”

            1. Celem konkursu jest oddanie hołdu Elżbiecie II, popularyzacja języka angielskiego, zaprezentowanie talentów plastycznych uczniów, pogłębianie zainteresowań i wiedzy o Wielkiej  Brytanii. 
            2. Konkurs ma charakter wewnątrzszkolny i przeznaczony jest dla uczniów  klas I-VIII Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Złotowie.
            3. Przedmiotem jest wykonanie portretu Królowej Elżbiety II.
            4. Technika dowolna (rysowanie, wycinanie, malowanie, wydzieranie, wyklejanie), format pracy A4.
            5. Kryterium oceny prac: komisja konkursowa będzie brać pod uwagę przede wszystkim samodzielność wykonanej pracy, zgodność z tematem, oryginalność oraz walory artystyczne i estetyczne prac.
            6. Każdy uczestnik wykonuje jedną pracę.
            7. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.
            8. Termin konkursu upływa 10 października 2022 r.
            9. Praca powinna być podpisana i dostarczona do nauczycieli języków obcych.
            10.  Ogłoszenie wyników 13 października 2022 r.

             

             

            Zapraszamy do udziału w konkursie!

          • Kraina Mysłów „Sensorycznie się rozwijam bo skaczę, biegam, badam i dotykam”- innowacja pedagogiczna

          • Głównym celem wdrożenia innowacji jest wsparcie rozwoju dzieci angażując ich zmysły poprzez stwarzanie wielu sytuacji w formie konstruktywnej zabawy; niezbędnych do stymulacji bazowych systemów sensorycznych, do których zaliczyć można zmysł: dotyku, przedsionka i propriocepcji, ale również pozostałych zmysłów tj. wzrok, słuch, smak i węch. Dostarczając dzieciom zróżnicowanych bodźców sensorycznych wspierać będziemy ich rozwój pod kątem prawidłowej integracji sensorycznej.

            Nowatorstwo innowacji polega wspieraniu rozwoju dzieci pod kątem szeroko pojętej sensoryki poprzez doświadczanie i eksplorowanie otoczenia  pobudzając zmysły za pomocą zabaw konstruktywnych. Innowacja ma za zadanie wspomagać i rozwijać wszechstronny rozwój dziecka uwzględniając jego możliwości poprzez odpowiednią stymulację zmysłów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania, u rodziców kształtować świadomość wpływu oddziaływania zmysłów na rozwój i funkcjonowanie dziecka.
             

            Innowacja realizowana jest w grupie Misie oraz klasie II

             

          • Dzień Przedszkolaka.

          • Dzień 20.09.2022 r jest bardzo ważnym dniem dla wszystkich przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Złotowie. W tym uroczystym dniu atrakcji dla przedszkolaków jest wiele: są zabawy, tańce, śpiewy, bańki mydlane, pamiątkowe zdjęcia oraz wspólny poczęstunek. A temu wszystkiemu towarzyszy wielka radość i uśmiech na twarzy każdego przedszkolaka. Dzieci otrzymały dyplomy, odznaki super przedszkokaków oraz słodkie upominki. 

          • KONKURS!

          • Drodzy Uczniowie, 

            ogłaszamy konkurs na najzabawniejszą, najbardziej dyniową dynię na świecie!


             

            Oto regulamin:
            1.    Celem konkursu jest rozwijanie inwencji twórczej uczniów przez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastyczno-technicznych, umożliwienie uczniom prezentacji własnych dokonań twórczych. 
            2.    Konkurs ma charakter wewnątrzszkolny i przeznaczony jest dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Złotowie. 
            3.    Przedmiotem konkursu jest wykonanie prac przestrzennych dyni (z dyni).
            4.    Technika dowolna.
            5.    Kryterium oceny prac: komisja konkursowa będzie brać pod uwagę przede wszystkim samodzielność wykonanej pracy, zgodność z tematem, oryginalność oraz walory artystyczne i estetyczne prac. 
            6.    Każdy uczestnik może przygotować jedną dynię, zaopatrzoną w metryczkę zawierającą: imię, nazwisko, klasa.
            7.    Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.
            8.    Termin konkursu upływa 12 października 2022 r.
            9.    Dynie należy dostarczyć do Pani Moniki Sieńskiej lub do Pani Kamili Lewsza. 
            10.     Skład komisji – Monika Sieńska, Kamila Lewsza.
            11.     Ogłoszenie wyników - 13 października 2022 r. 

             


            Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy przyjemnej zabawy!

        • Sprzątamy świat
          • Sprzątamy świat

          • W dniach 15 i 16 września nasza szkoła brała udział w międzynarodowej akcji Sprzątania Świata. Temat tegorocznej edycji brzmiał: “Wszystkie śmieci są nasze".

            W akcję włączyły się wszystkie klasy pod opieką wychowawców. Uczniowie posprzątali boisko szkolne, teren wokół szkoły, parking, teren wokół Kościoła, placu zabaw, sklepu, świetlicy wiejskiej i sali OSP oraz tereny wzdłuż dróg drowadzących do naszej miejscowości. W ten sposób młodzież chciała zachęcić innych do utrzymywania porządku wokół najbliższego otoczenia, a przez to całej Ziemi oraz do podjęcia działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów. 

            W Polsce sprzątanie świata zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz. Akcja odbywa się co roku, począwszy od 1994. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia.

            Dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w sprzątaniu naszej pięknej planety!

        • Talentów wiele mamy i chętnie je odkrywamy
          • Talentów wiele mamy i chętnie je odkrywamy

          • 15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki, wspaniałe święto celebrujące odwagę, inność, kreatywność i rozwijanie ukrytego potencjału. Celem tej inicjatywy jest budowanie u dzieci pewności siebie, pobudzanie wyobraźni, pomysłowości i zachęcanie do tworzenia oraz działania.

            Uczniowie drugiej klasy poznali na zajęciach genezę tego święta. Wspólnie prześledzili losy małej dziewczynki o imieniu Vashti, od której wszystko się zaczęło. To ona, dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Historia ta uświadomiła dzieciom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności i talenty. Wystarczy tylko uwierzyć w siebie.

            Po takim wstępie miejsce do zabawy w sali, zamieniło się w estradę, na której uczniowie z ogromnym zaangażowaniem prezentowali swoje talenty. Opowiadali o pasjach i zainteresowaniach, szukali mocnych stron i odkrywali nowe zdolności. 

            Zajęcia dały szansę dzieciom lepiej poznać swoich kolegów i koleżanki, były okazją do integracji i spędzenia czasu w nieco inny sposób niż w szkolnej ławce. Wywołały też mnóstwo pozytywnych emocji, były źródłem uśmiechu i dobrej zabawy. 

          • „Bezpieczna droga z radami SpongeBoba”

          • 15 września 2022r. pierwszaków odwiedzili asp. szt. Rafał Rogożyński i asp. Sławomir Łukaszewski, którzy przypomnieli uczniom o bezpiecznym zachowaniu się na drodze. Utrwalenie i sprawdzenie wiedzy odbyło się za pomocą prezentacji, której bohaterem jest SpongeBob Kanciastoporty. Pierwszoklasiści znakomicie odpowiedzieli na wszystkie pytania testu i w nagrodę otrzymali opaski odblaskowe.

            Mamy nadzieję, że uczniowie zdobytą wiedzę będą wykorzystywali w życiu codziennym.

        • "Las w szkatułce"
          • "Las w szkatułce"

          • 13 września 2022 r. gościliśmy p. Iwonę Jóźwicką z Nadleśnictwa Olsztynek, która zaprezentowała ekspozycję w mobilnej przyczepie edukacyjnej „Las w Szkatułce”. Tematem przewodnim wystawy jest „Poznaj las i pracę leśnika”. Pani Justyna w ciekawy sposób przedstawiła fazy wzrostu lasu – od nasionka po dojrzały las, opowiedziała m.in. o pracy leśnika, zwierzętach leśnych, korzyściach jakie daje las człowiekowi. Wiedza przedszkolaków i uczniów została poddana testowi, a za prawidłowe odpowiedzi uczestnicy zostali nagrodzeni. Dziękujemy za możliwość poznania lasu w inny, interesujący sposób.

             

        • PIERWSZA POMOC TO WAŻNA SPRAWA!
          • PIERWSZA POMOC TO WAŻNA SPRAWA!

          • 12 września 2022r. w szkole przeprowadzone zostały zajęcia w ramach Światowego Dnia Pierwszej Pomocy.

            Na zaproszenie z entuzjazmem odpowiedzieli Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Złotowie.

            Przeprowadzili pokaz pomocy przedmedycznej. Po krótkiej prelekcji, uczniowie utrwalili sobie wiedzę na temat tego, jak ułożyć osobę nieprzytomną w pozycji bocznej bezpiecznej oraz jak prawidłowo podjąć akcję resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Dzieci mają świadomość też jak wezwać pomoc i rozmawiać z dyspozytorem pogotowia ratunkowego.

            Ochotnicy ze Złotowa: Witold Empel, Piotr Truszkowski, Błażej Zieliński i Wojciech Wiśniewski podzielili się swoją fachową wiedzą, doświadczeniem i dołożyli cegiełkę w edukacji młodego pokolenia w zakresie pierwszej pomocy. 

            Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i owocną współpracę. Życzymy, by Wasza służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.

             

        • Wybory do Samorządu Uczniowskiego
          • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

          •  

            "Samorząd jest to właściwie praca organizowana po to,

            aby jednakowo dobrze działo się wszystkim,

            którzy razem uczą się, działają...,

            żeby jeden drugiego nie krzywdził, nie przeszkadzał, nie dokuczał...,

            żeby świadczył przysługi, pomagał, opiekował się,

            pilnował porządku i praworządności...

            to nie tylko praca, ale i walka...

            w obronie porządnych, dzielnych i słabych, przeciwko wrogom porządku i sprawiedliwości...".

                                                                                                               Janusz Korczak

            9 września 2022r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Nad ich prawidłowym przebiegiem czuwała Komisja Wyborcza w składzie: Aleksandra Nierzwicka, Amelia Malinowska, Wiktoria Liberacka oraz Martyna Zięba. 

            W wyborach wzięło udział 103 uczniów. łącznie oddano 99 ważnych głosów. 

            Reprezentantem klas I - III został Nikodem ZIeliński, wybrany większością głosów. Z klas IV - VIII szkolni wyborcy na swoich przedstawicieli wytypowali: Pawła Junkra, Klaudię Dmochewicz, Nikolę Zalewską oraz Jakuba Wiśniewskiego. 

            W tym roku minęła także kadencja opiekunom Samorządu Uczniowskiego i na drodze wyborów uczniowie wyłonili nowych. Zdecydowaną większością głosów opiekunami zostały panie: Anna Ikier i Karolina Pokojska.

            Na oddzielnym spotkaniu zarząd wraz z opiekunami omówili plan pracy na najbliższy rok oraz zbliżające się wydarzenia, których Samorząd Uczniowski jest organizatorem. 

            Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy kreatywnych pomysłów, ciekawych inicjatyw oraz owocnej współpracy z gronem pedagogicznym i uczniami.

             

            Skład Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2022/2023:

            • Przewodniczący: Paweł Junker
            • Zastępca - Klaudia Dmochewicz
            • Skarbnik - Jakub Wiśniewski
            • Członkowie: Nikola Zalewska i Nikodem Zieliński

             

            S

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

          • Rok szkolny rozpoczynamy 1 września 2022 r.

            8.20     – msza św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego
            w kościele p.w. św. Barbary w Złotowie (dla chętnych)

            9.00     – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w sali gimnastycznej

            Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Złotowie

            9.30     - spotkanie z wychowawcami w klasach, według przydziału:

            • Uczniowie klas I – VIII  spotkanie z wychowawcami w przydzielonych salach lekcyjnych:
            • Klasa I, wychowawca – Elżbieta Lewalska, piętro - sala 210
            • Klasa II, wychowawca – Anna Ikier, piętro – sala 214                  
            • Klasa III, wychowawca – Barbara Aleksandrowicz, piętro – sala 215
            • Klasa IV, wychowawca – Monika Rogożyńska, parter - sala 102
            • Klasa V, wychowawca – Kamila Lewsza, parter - sala 105
            • Klasa VI, wychowawca - Karolina Pokojska, piętro - sala 208
            • Klasa VII, wychowawca - Anna Zięba, piętro - sala 207
            • Klasa VIII, wychowawca - Robert Faras, piętro - sala 209
            • Oddziały przedszkolne -   spotkanie z wychowawcami w przydzielonych salach lekcyjnych.
               
              • Zerówka, wychowawca – Justyna Cieszyńska, parter – sala 111
              • Misie, wychowawca – Barbara Pielenc, parter – sala 104
              • Krasnale, wychowawca – Anna Biczkowska, parter – sala 103
            • Po zakończonym spotkaniu z wychowawcami uczniowie dowożeni, czekają w wyznaczonym miejscu w szkole na opiekuna, który odprowadzi ich do autokaru:
              • Dowożenie rano, tak jak dotychczas.
              • Odwożenie po rozpoczęciu roku szkolnego około 10.00
          • Rekrutacja - komunikat

          • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Złotowie informuje, że wszyscy kandydaci zostali przyjęci do oddziałów przedszkolnych oraz do klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023.

             

          • Podsumowanie akcji „Czyste Jeziora i Rzeki”

          • „Śmieci segregujesz- Ziemię ratujesz”, takie było tegoroczne hasło akcji koordynowanej przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Iławie, pod patronatem Starosty Powiatu Iławskiego. Nasza szkoła zdobyła II miejsce w kategorii: uczniowie. Cieszymy się, że nasze działania zostały docenione.

          • Uroczystości 102. rocznicy plebiscytu na Warmii, Mazurach i Powiślu – Lubstynek, Złotowo, 21 czerwca 2022

          • Na uroczystość zaprosili: dyrektor Oddziału IPN w Gdańsku dr Paweł Warot oraz wójt gminy Lubawa mgr inż. Tomasz Ewertowski.

            W br. przypada 102. rocznica plebiscytu na Warmii, Mazurach i Powiślu. Uroczystości rozpoczęły się od złożenia kwiatów przy pomniku w Lubstynku, przy którym świętowaliśmy 100. rocznicę plebiscytu. Pomnik został ufundowany przez Oddziałowe Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Gdańsku.

            Kwiaty złożył gospodarz wydarzenia i organizator uroczystości wójt gminy Lubawa Tomasz Ewertowski. W imieniu Oddziału IPN w Gdańsku w uroczystości uczestniczył Mateusz Dąbrowski z Oddziałowego Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa. Wśród gości wydarzenia był także obecny poseł Robert Gontarz.

            Główna część wydarzenia odbyła się w Złotowie. W historycznym kościele św. Barbary odbyła się uroczysta Msza święta. Następnie z tytułu odsłonięcia tablicy poświęconej historii plebiscytu (przygotowanej przez Oddziałowe Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Gdańsku), okolicznościowe przemówienie wygłosił prof. Mirosław Golon, zastępca dyrektora Oddziału IPN w Gdańsku.

            Dalsza część uroczystości odbyła się w Szkole Podstawowej im. Orła Białego. W jej programie znalazły się słowo dyrektor szkoły Justyny Kwiatkowskiej, montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów. wystąpienie wójta gminy Lubawy Tomasza Ewertowskiego oraz prelekcja Przemysława Olstowskiego, prof. Instytutu Historii PAN, członka Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa przy Oddziale IPN w Gdańsku. Słowo wygłosił także prof. UMK Józef Binnebesel, krewny zasłużonego złotowskiego proboszcza Jana Chabowskiego, wnuk obrońcy Poczty Polskiej w Gdańsku we wrześniu 1939 r.

            Źródło: https://gdansk.ipn.gov.pl/pl2/aktualnosci/166877,Uroczystosci-102-rocznicy-plebiscytu-na-Warmii-Mazurach-i-Powislu-Lubstynek-Zlot.html

          • MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY w grupie Misie

          • W roku szkolnym 2021 - 2022 dzieci z grupy Misie po raz kolejny przystąpiły do udziału w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”, którego autorką jest Pani Aneta Konefał - Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej. Głównym celem projektu było rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnym, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi w całej Polsce i zagranicą. Cele szczegółowe projektu: zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom, uświadomienie roli czytania w życiu dziecka, wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych, wprowadzenie dziecka w świat literatury, budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosenki twórczość plastyczną, przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych, kształcenie u dzieci umiejętności słuchania tekstu czytanego, rozwijanie samodzielności kreatywności i innowacyjności u dzieci. Projekt trwał od 13 września 2021 r. do 31 maja 2022r., obejmował on 6 modułów.
             MODUŁY WCHODZĄCE W SKŁAD PROJEKTU  
            I. Czytamy razem z Małym Misiem (w przedszkolu i w domu) 
            II. Kodujemy razem z Małym Misiem 
            III. Opowiem Wam o Polsce 
            IV. Misiowe recepty na pozytywne myślenie 
            V. Bajarz misiowy 
            VI. Misiowe zajęcia pod chmurką

            Realizując wszystkie moduły Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Złotowie uzyskała certyfikat WZOROWEJ PLAMÓWKI MALEGO MISIA W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY.

          • WAKACYJNY KONKURS PLASTYCZNY

          • Latem pogoda nie zawsze sprzyja plażowaniu czy zabawom na świeżym powietrzu. Można wtedy czytać, malować, rysować, spędzić ten czas kreatywnie. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie zachęca uczniów klas I-VI do udziału w konkursie plastycznym, w którym nagrodą główną jest rower. Prace konkursowe będzie można podziwiać na wystawie podczas pikniku rowerowego 18 września w Parku Centralnym w Olsztynie. 

            Zastanawiasz się, co należy zrobić, by wziąć udział w konkursie? Wystarczy wykonać pracę plastyczną w dowolnym formacie i dowolnej technice (rysunek, zdjęcie, plakat, komiks, makieta, grafika komputerowa, kompozycje przestrzenne itp.), której tematem przewodnim jest bezpieczny rower przyszłości, którym moglibyście sie poruszać w niedalekiej przyszłości. 

             

            Prace konkursowe wraz z wypełnionym zgłoszeniem konkursowym oraz podpisanym oświadczeniem stanowiącym załącznik do niniejszego regulaminu należy nadesłać lub dostarczyć osobiście (z dopiskiem „KONKURS Rower przyszłości”) do dnia 15 sierpnia 2022 roku do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Olsztynie
            ul. Pstrowskiego 28 b,  10-602 Olsztyn. 

            Prace konkursowe będą oceniane z uwzględnieniem kreatywności i pomysłowości, estetyki wykonania oraz doboru treści do tematu. Ciekawa, nietypowa forma prac, np. makieta, kompozycja przestrzenna będzie dodatkowo punktowana.

            Regulamin, zgłoszenie konkursowe oraz oświadczenie znajdziesz na stronie https://www.zdw.olsztyn.pl/strona-glowna/aktualnosci.html

             

            Zachęcamy do uczestnictwa w konkursie i życzymy ciekawych pomysłów. 

        • Krasnale z wizytą u Seniorów
          • Krasnale z wizytą u Seniorów

          • Dzieci z grupy "Krasnale" wybrały się z wizytą do miejscowego Klubu Seniora. Celem tej wizyty było uczestnictwo najmłodszych w zajęciach kreatywnych poprowadzonych przez seniorów. Przedszkolaki wykonały sensoryczne gniotki - kolorowe zabawki z baloników. Wzięły także udział w grach i zabawach z chustą KLANZA oraz wesołych tańcach. W podziękowaniu przygotowały krótki wierszyk oraz upominek. To sympatyczne spotkanie zakończyło się wspólną fotografią oraz słodkim poczęstunkiem.

            Takie międzypokoleniowe działania przynoszą wiele korzyści: wzmacniają więzi w społeczności lokalnej, wzbogacają procesy uczenia się zarówno dzieci, jak i osób starszych, a przede wszystkim są źródłem radości i dobrej zabawy dla obu stron. 

            Wizyta w Klubie Seniora była dla przedszkolaków wartościową lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości jaką trzeba okazywać osobom starszym. 

          • CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS - program przedszkolnej edukacji antynikotynowej

          • W grupie 5 i 6-latków przy współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Iławie zrealizowany został  program przedszkolnej edukacji antynikotynowej „Czyste powietrze wokół nas”.   W ramach programu został  przeprowadzony cykl 5 zajęć.
            I. „Wycieczka”, której celem było ukierunkowanie uwagi dzieci na źródła i rodzaje dymu, poprzez obserwację w środowisku;
            II. „Co i dlaczego dymi?”, celem zajęć było zwiększenie wiedzy dziecka w zakresie: zlokalizowania różnych źródeł dymów, określenie różnych rodzajów dymów oraz określenie przyczyn wydobywania się dymów;
            III. „Jak się czujesz, kiedy dymi papieros?”, celem zajęć było zwiększenie wiedzy dotyczącej szkodliwości dymu papierosowego;
            IV. „Co się dzieje, kiedy ludzie palą papierosy?”, głównym celem zajęć było zwiększenie wiedzy u dzieci na temat skutków palenia papierosów;
            V. „Jak unikać dymu papierosowego?”, celem zajęć był wzrost kompetencji dzieci w zakresie: umiejętności zachowania się, gdy znajdują się w zadymianych pomieszczeniach oraz umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inni palą papierosy.
            Rodzicom zostały udostępnione materiały promujące program, ulotki, plakat. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, były bardzo zaangażowane i przejęte szkodliwymi skutkami wdychania dymu z papierosów. Wykazały wysoki poziom wiedzy na temat palenia tytoniu i jego skutków. W wyniku zajęć usystematyzowały swoją wiedzę na temat szkodliwości dymu tytoniowego. Zdobytą wiedzą podzieliły się z najbliższymi.

          • Dzień Mamy i Taty w grupie przedszkolnej "Krasnale".

          • 6 czerwca w najmłodszej grupie przedszkolnej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Dla Dzieci, Rodzice to najważniejsze osoby w ich życiu - dlatego należy dbać i pielęgnować więź między Rodzicem, a Dzieckiem. Występy z okazji Święta Rodziców, to doskonała okazja, aby właśnie taką więź umocnić. Dzieci pokonując tremę, z wielkim przejęciem recytowały wiersze i śpiewały piosenki. To dowód miłości i pamięci. Wręczyły także własnoręcznie przygotowane upominki oraz ramki z odbiciem swoich rączek. Uściskom nie było końca, a wszystko to zostało uwiecznione na wspólnych, pamiątkowych zdjęciach. Póżniej odbył się wspólny poczęstunek oraz okazja do wspólnej zabawy.