Biblioteka szkolna zaprasza po odbiór podręczników i ćwiczeń.
Klasy 1 – 4 : poniedziałek 30.08.2021
w godzinach 8:20 – 13:00
Klasy 5 – 8: wtorek 31.08.2021
w godzinach 8:20 – 13:00
Biblioteka szkolna zaprasza po odbiór podręczników i ćwiczeń.
Klasy 1 – 4 : poniedziałek 30.08.2021
w godzinach 8:20 – 13:00
Klasy 5 – 8: wtorek 31.08.2021
w godzinach 8:20 – 13:00
16 lipca 2021r. Kuba wraz z rodzicami uczestniczył w gali podsumowującej etap wojewódzki konkursu plastycznego „Bezpiecznie na wsi mamy- od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”. Tego dnia Jakub odbierał nagrodę za zajęcie I miejsca w województwie w kategorii klas O-III. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Kolejny rok szkolny przechodzi do historii. Rok pełen wydarzeń, przeróżnych emocji i zmian, sukcesów naszych uczniów, którzy pomimo czasu pandemii, z którą musieliśmy się zmierzyć przez blisko 7 miesięcy, pracowali na miarę swoich możliwości. W załączonej prezentacji przedstawiłam dane statystyczne i sukcesy szkoły oraz uczniów. Fotorelacja z uroczystosci do obejrzenia w galerii zdjęć.
Życzę wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom oraz Pracownikom obsługi – miłych
i bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu!
W kwietniu 2021r. uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym organizowanym przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Głównym celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z przebywaniem i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. W czerwcu ogłoszone zostały wyniki. Miło nam poinformować, że uczeń klasy II Kuba Cieśniewski zdobył I miejsce w etapie regionalnym. Serdecznie gratulujemy!
16 czerwca gościliśmy p. Alinę Rodziewicz i p. Ninę Sokołowską, które pracują w Zespole Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich. Panie przeprowadziły warsztaty przyrodnicze z uczniami klas I-V. Celem zajęć było zbudowanie domków dla dzikich pszczół. Uczniowie najpierw utrwalili nazwy owadów pożytecznych, cechy charakterystyczne budowy, ich cykl rozwojowy oraz miejsca występowania. Następnie w zespołach budowali domki. Wypełniali je trzciną, szyszkami i odpowiednio nawierconymi, grubymi gałęziami. Dzieci bardzo zaangażowały się w poprawne wykonanie pracy. Wykonane domki zostaną zawieszone na terenie przyszkolnym. Będziemy z niecierpliwością wypatrywać ich lokatorów.
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Złotowie informuje, że została uruchomiona Elektroniczna Skrzynka Podawcza na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej.
Umożliwia ona przyjmowanie i obsługę dokumentów elektronicznych podpisanych kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym.
Aby skorzystać z Elektronicznej Skrzynki Podawczej, należy dokonać bezpłatnej rejestracji i logowania na platformie www.epuap.gov.pl
Bezpośredni adres do skrzynki:
https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/prfil-urzedu/SPZlotowo
Identyfikator Elektronicznej Skrzynki Podawczej:
/SPZlotowo/SkrytkaESP
Z przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły zosali wyróżnieni w konkursie biologiczno - plastycznym "Oazy bioróżnorosnoći na Warmii i Mazurach" organizowanym przez Warmińsko - Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu. W kategorii klas 1 - 4 miejsce I zdobył Jakub Cieśniewski, uczeń klasy drugiej. W kategorii klas 5 - 8 miejsce III zdobył Kamil Ciesniewski, uczeń klasy piątej. Również nasza szkoła została wyróżniona za dużą ilość nadesłanych prac. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wyrazili chęć uczestnictwa w konkursie. Gratulujemy nagrodzonym !
01.06.2021
Istnieje w roku kilka takich dni, które dla dzieci mają szczególnie znaczenie. Wśród nich z pewnością Dzień Dziecka budzi najszersze uśmiechy na twarzach wszystkich pociech.
Obchody tegorocznego Dnia Dziecka w naszej szkole dla klas IV – VIII rozpoczęły się grami i zabawami w klasach. Kolejne godziny wypełniły rozgrywki w piłkę nożną oraz piłkę ręczną. Jednocześnie uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami uczestniczyli w ognisku. Oprócz kiełbasek na uczniów czekały słodkie upominki i lody.
Przy sprzyjającej pogodzie wszyscy doskonale się bawili. Uczniowie mieli okazję na integrację, a czas spędzony w szkole minął błyskawicznie.
Nowa galeria Dzień Mamy została dodana do albumu fotograficznego
Obchody Dnia Mamy na stałe wpisane są w kalendarz uroczystości przedszkolnych. Z powodu pandemii, w tym roku również nie mogliśmy świętować razem, więc dzieci z oddziału przedszkolnego Misie przygotowały dla swoich mam małą niespodziankę. Recytowały wiersz oraz przygotowały prezent dla swoich rodziców.
Z tej okazji dla wszystkich Mam szczere życzenia.
Niech każda godzina szczęściem Was opromienia.
Niech życie upływa wśród ciągłej radości
przy blasku promiennym - nadziei i miłości.
Od 17 maja można składać wnioski o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. Ustalony przez Ministra Edukacji i Nauki harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany jest do zmienionego harmonogramu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne. Szczegółowy harmonogram przedstawiony jest w na stronie internetowej:
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/terminy-rekrutacji-do-szkol
oraz w załączonym poniżej pliku.
Terminy_postepowania_rekrutacyjnego_na_rok_szkolny_2021-2022.pdf
Konstytucja 3 Maja to ustawa zasadnicza zatwierdzona przez Sejm Wielki w roku 1791, była pierwszą w Europie, a drugą na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych) ustawą zasadniczą. Po II wojnie światowej, w nowej rzeczywistości politycznej i ustrojowej zaprzestano obchodzenia tego święta. Dopiero 6 kwietnia 1990 roku sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował o przywróceniu w dniu rocznicy uchwalenia konstytucji – święta narodowego. Majowe święta kojarzą się z radością i nadzieją. Uczą patriotyzmu i właściwej postawy obywatelskiej. W tym roku okoliczności zewnętrzne uniemożliwiły nam organizację uroczystej akademii i odśpiewanie hymnu w budynku Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Złotowie. Jednakże aby upamiętnić to ważne święto w dziejach Polski uczniowie klasy szóstej przygotowali apel online przybliżający historię uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W ten trudny i jakże inny czas który odbieramy jako ważną lekcję dla nas wszystkich, uczniowie naszej szkoły pragną powtórzyć za Wisławą Szymborską i jednocześnie przypomnieć, o tym co najważniejsze w tym uroczystym dniu :
„Ziemio ojczysta, ziemio jasna,
nie będę powalonym drzewem.
Codziennie mocniej w Ciebie wrastam
radością, smutkiem, dumą, gniewem.
Nie będę jak zerwana nić,
Odrzucam pusto brzmiące słowa,
Można nie kochać Cię i żyć,
ale nie można owocować...”
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 rozpocznie się na terenie całej Polski od 1 kwietnia 2021 r., według stanu na dzień 31 marca 2021 r., godz. 24:00. Udział w spisie jest obowiązkowy.
Celem NSP 2021 jest:
Jak będzie przeprowadzony?
Obowiązkowym sposobem przekazania danych w spisie jest samospis internetowy przeprowadzany za pośrednictwem interaktywnej aplikacji formularzowej dostępnej na stronie Głównego Urzędu Statystycznego pod adresem https://nsp2021.spis.gov.pl
W przypadku braku dostępu do Internetu będzie można spisać się przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową 22 279 99 99.
W przypadku osób niemogących dopełnić obowiązku samospisu, dane będą zbierane przez rachmistrzów w drodze wywiadu telefonicznego lub bezpośredniego. Realizacja wywiadów bezpośrednich będzie uzależniona od sytuacji epidemicznej w kraju.
Kto jest objęty obowiązkiem spisowym?
Bezpieczeństwo danych
Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych. Dane osobowe od momentu ich zebrania stają się danymi statystycznymi i objęte są tajemnicą statystyczną. Zasada tajemnicy statystycznej ma charakter absolutny, jest wieczysta, obejmuje wszystkie dane osobowe i nie przewiduje żadnych wyjątków dających możliwość jej uchylenia.
Masz pytania? Skontaktuj się:
Infolinia spisowa: 22 279 99 99 (opłata za połączenie zgodna z taryfą operatora).
wew. 1 – „Spisz się przez telefon”
wew. 2 – Pomoc i informacje o NSP 2021 oraz weryfikacja rachmistrza
Więcej informacji na temat NSP 2021 dostępne jest na stronie: https://spis.gov.pl
Każdy z nas jest mieszkańcem naszej planety i dlatego wszyscy powinniśmy czuć się odpowiedzialni za jej stan. Ziemia żywi nas oraz stanowi podstawę naszej egzystencji. Dlatego też 22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jest to czas kiedy ludzie jednoczą siły, aby uświadomić wszystkim, że musimy być przyjaciółmi przyrody i dbać o nasze najbliższe środowisko. Bardzo ważne jest budzenie wśród dziecii młodzieży poczucia współodpowiedzialności za stan środowiska oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody – to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole.
Obchody Dnia Ziemi uczniowie koła biologicznego rozpoczęli już 17 kwietnia 2021 r. udziałem w webinarium „Spotkania on-line z przyrodą: Ogród dla pszczół i nie tylko” zorganizowanym przez Warmińsko – Mazurski ODN
w Olsztynie. Spotkanie poprowadziła pani Justyna Kierat biolog i rysownik. Jeden z uczniów naszej szkoły, Dominik Figger, wykazał się cenną wiedzą przyrodniczą w zorganizowanym na zakończenie spotkania konkursie, zdobywając nagrody.
22 kwietnia uczniowie koła biologicznego brali również udział w webinarium organizowanym przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska na stronie www.lekcjezklimatem.pl. W ramach spotkania odbyły się 2 wykłady oraz warsztaty praktyczne (kulinarny i „ubraniowy”).
Uczniowie klas IV-VIII na lekcjach biologii poznali problemy ochrony środowiska i ochrony przyrody poprzez obejrzenie prezentacji „Matka Natura ma dzisiaj głos” oraz zgłosili swój udział w konkursie na pracę plastyczną "Oazy bioróżnorodności na Warmii i Mazurach".
W lutym 2021 roku ogłoszony został konkurs logopedyczny „Logogierki”. . Polegał on na przygotowaniu dowolnej pomocy logopedycznej. Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy logopedycznej oraz pobudzenie kreatywności, a wykonane pomoce posłużą to wydłużania fazy wydechowej, utrwalania prawidłowego toru oddechowego, wzmacniania mięśnia okrężnego ust, a także usprawniania pamięci i doskonalenia artykulacji podczas zajęć logopedycznych Do konkursu zgłosiło się 6 osób. Wszystkie prace zostały nagrodzone.
Tobiasz Wiśniewski – Krasnale
Marcel Janicki –Krasnale
Wojciech Empel- Misie
Agata Empel – „0”
Martyna Guzowska – „0”
Jakub Wiśniewski – kl II
Gratuluję i dziękuję za zaangażowanie!
Logopeda- Adrianna Bujnowska
POSTĘPOWANIE REKRUTACYJNE
rok szkolny 2021/2022
do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej
w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Złotowie
1. Do oddziałów przedszkolnych zorganizowanych w Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Złotowie może być przyjęte dziecko, które:
1) w roku 2021 kończy 3 lat (urodzone w roku 2018);
2) w roku 2021 kończy 4 lat (urodzone w roku 2017);
3) w roku 2021 kończy 5 lat (urodzone w roku 2017);
4) w roku 2021 kończy 6 lat (urodzone w roku 2015).
2. Do klasy pierwszej przyjmowane są:
Rodzice dzieci obecnie uczęszczających do oddziałów przedszkolnych zorganizowanego w szkole podstawowej składają deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego oraz zgłoszenie przyjęcia do klasy pierwszej na rok szkolny 2021/2022 w szkole w terminie od do dnia 05.03.2021r.
Kandydaci zamieszkali poza obszarem obwodu Szkoły Podstawowej w Złotowie mogą być przyjęci do oddziału przedszkolnego zorganizowanego w szkole podstawowej oraz do klasy pierwszej szkoły podstawowej jeżeli szkoła nadal będzie dysponowała wolnymi miejscami w oddziałach przedszkolnych zorganizowanych w szkole podstawowej oraz w klasie pierwszej.
Postępowanie rekrutacyjne jest prowadzone na wniosek rodzica/ prawnego opiekuna dziecka – kandydata.
Rodzice wypełniają wniosek o przyjęcie dziecka i po podpisaniu (przez obojga rodziców) składają go u dyrektora szkoły podstawowej. Wniosek, o którym mowa powyżej, składa się do dyrektora szkoły w terminie
od 8 marca 2021 r. do 15 kwietnia 2021 r.
Podpisany wniosek można wysłać za pomocą poczty elektronicznej na adres: justyna.spzlotowo@gmail.com
Szczegóły na stronie szkoły, w zakładce – Uczniowie i Rodzice/ Rekrutacja
Szkoła zapewnia korzystanie z usług oddziałów przedszkolnych przy szkole podstawowej na określonych warunkach, a mianowicie:
8 lutego uczniowie klas I-III wspólnie z rówieśnikami z naszego województwa uczestniczyli w spotkaniu online „Bezpieczny uczeń – jak unikać zagrożeń”. Wydarzenie zostało przygotowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie w ramach projektu pn. „Czy wiesz, że możesz mówić nie...”. Podczas spotkania pani policjantka omówiła najważniejsze zagrożenia związane z pokonywaniem przez dzieci drogi do szkoły, pobytem w szkole, przebywaniem w domu, na podwórku czy w miejscach publicznych. Podczas spotkania poruszane były kwestie odpowiedzialności za popełnione czyny i konsekwencje wynikające z łamania prawa. Uczniowie obejrzeli również film pt: „Owce w sieci. Zabawa w śnieżki”, w którym poruszony został m.in. temat nagrywania innych osób. Następnego dnia drugoklasiści w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu utrwalali zasady bezpiecznego dostępu do zasobów internetowych oraz poznawali sposoby tworzenia bezpiecznych haseł.
Regulamin Konkursu Logopedycznego
Tytuł konkursu: „Logogierki”
Forma:
Stworzenie: * pomysłowej gry logopedycznej służącej doskonaleniu wymowy głosek szeregu szumiącego (sz, ż/rz, cz, dż), syczącego (s, z, c, dz), ciszącego (ś, ź, ć, dź) , głosek [r, l ] / [t, d, n]/ [k, g], *pracy plastycznej (przedstawiającej odpowiedni materiał językowy) lub *pomocy do ćwiczeń oddechowych.
Technika pracy dowolna. Materiał językowy mogą stanowić głoski w izolacji, sylabach, wyrazach, zdaniach lub tekstach skupione wokół jednej głoski, kilku głosek jednego szeregu głosek bądź wszystkich trzech szeregów.
Do pracy proszę dołączyć notatkę zawierającą autora oraz materiał językowy.
Cel konkursu:
Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy logopedycznej i troska o poprawność językową, rozwijanie świadomości językowej; rozbudzanie zamiłowania do języka polskiego; doskonalenie umiejętności samokształcenia; pobudzanie wyobraźni i aktywności twórczej; motywowanie do wspólnej pracy nad poprawnością językową ucznia, rodziców i nauczycieli.
Kryteria oceny:
Pod uwagę będą brane następujące elementy: estetyka pracy, przydatność i atrakcyjność gry oraz poprawność materiału językowego.
Postanowienia ogólne:
1. Organizatorem konkursu jest logopeda Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Złotowie.
2. Konkurs adresowany jest do dzieci z grup przedszkolnych oraz klas I- III.
3. Konkurs ma formę stworzenia pracy plastycznej lub gry logopedycznej.
4. Prace należy oddać logopedzie do 1 marca 2021 roku.
5. Najlepsze prace zostaną wyróżnione.
6. Laureaci otrzymają nagrody niespodzianki.
7. Najciekawsze prace będą wykorzystywane podczas zajęć logopedycznych.
Logopeda – Adrianna Bujnowska
W grudniu 2020 roku ogłoszony został konkurs na prezentację multimedialną na temat "historia szkoły w Złotowie".
Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o historii szkoły w Złotowie, wspieranie postaw patriotycznych młodego pokolenia, rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną, kształtowanie umiejętności selekcji potrzebnych informacji oraz wdrażanie do korzystania z różnorodnych źródeł informacji z poszanowaniem praw autorskich.
Z przykrością informuję, że wpłynęła tylko jedna praca w kategorii klas IV – VI oraz w jedna w kategorii klas VII - VIII.
Prace ngrodzone:
Aleksandra Nierzwicka i Julia Nierzwicka z klasy VI - w kategorii klas IV - VI
Jan Fafiński - w kategorii klasa IV - VI
Paulina Fafińska - w kategorii klas VII - VIII
Gratuluję i dziękuję za zaangażowanie w przygotowanie prezentacji.
Poniżej zwycięska prezentacja.
Prezentacja-Historia-szkoly.ppsx
Prezentacja-Historia-szkoly_Julia_i_Ola_Nierzwickie.mp4
Złotowo- rozbiórka starej szkoły i budowa nowej.
Konkurs_Paulina_Fainska_kl.8_i_Jas_Fafinski_kl.6.ppsx
Konkurs_Paulina_Fainska_kl.8_i_Jas_Fafinski_kl.6.mp4
“Bóg nie mógł być wszędzie, dlatego stworzył Babcię i Dziadka”... Ciężko nie zgodzić się z tym znanym powiedzeniem. To właśnie dziadkowie w obfitości dostarczają to, czego dzieci potrzebują. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, lekcje życia oraz to, co najważniejsze - ciasteczka.
Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka jest już na stałe wpisana w kalendarz szkolnych imprez. Niestety w tym roku ze względu na panującą sytuację, nie mogliśmy celebrować tego święta w murach naszej szkoły. W związku z tym, uczniowie klasy III przygotowali niespodziankę dla swoich dziadków. Wzięli udział w krótkiej części artystycznej oraz sesji zdjęciowej, których efekty można podziwiać w przygotowanym filmiku. Trzecioklasiści zadbali również o upominki. Wykonali kalendarze z pamiątkowym zdjęciem, serduszka oraz piękne laurki z życzeniami. Korzystając z okazji my również dołączamy się do życzeń:
Drogie Babcie... Drodzy Dziadkowie... Z okazji Waszego Święta życzymy Wam wszystkiego, co w życiu najlepsze i najpiękniejsze, dobrego zdrowia, nieustającej radości oraz miłości i samych pogodnych dni.
Powered by aSc EduPage